עיצוב משרדים לחברות הייטק

מאפיינים של עיצוב משרדי הייטק

תשומת הלב בעיצוב משרדים מסוג זה מתמקדת בחדשנות, יצירתיות, במיתוג החברה, יוקרה ופרקטיות. סגנון העיצוב ההייטקיסטי רכש לעצמו שם ומוניטין מה שמגיע יחד עם קהל יעד שלא מתפשר על הדרישות.

מה ההבדלים המרכזיים בעיצוב משרדי הייטק לעומת משרדים אחרים?

הייחוד בעיצוב משרדי הייטק הינו חדשנות לצד פרקטיות, האפיונים הללו באים לידי ביטוי בסביבת עבודה מקצועית ופרקטית לכל עובד תוך דגש על מתן פרטיות מרבית ככל הניתן, יצירת חללים משותפים לשיח בלתי פורמאלי, חדרי ישיבה מרווחים עם אבזור כמו לוחות מגנטיים/גיר המשמשים לכתיבת משימות משותפות או סיעורי מוחות מבריקים. כמו כן, ההשקעה היא לא רק בחדרי "העבודה" בתכנון משרדי הייטק, יש לקחת בחשבון כי נוכחותם של העובדים במשרד היא רוב שעות היום ולכן יש צורך בחדרי פנאי ומנוחה, קפיטריות, עמדות קפה מושקעות, גינות או מרפסות וכל חלל בלתי רשמי אחר לתנאי נוחות מרביים. עיצוב משרדים אחרים למשל כמו עיצוב משרד עורכי דין, יתאפיין בסגנון קלאסי שמשדר יוקרה, אמידות ויציבות.

האם יש הבדל בין עיצוב של חברות הייטק גדולות וקטנות?

ראשית כל, חברות סטארט אפ מתאפיינות בכמות עובדים יחסית קטנה (לכל יותר עד 50 איש) ורוב עובדיה ממלאים מספר תפקידים בו זמנית, לכן עמדות העבודה מאובזרות ובנויות בצורה פרקטית כך שיכולות להתאים לכל בעל תפקיד אשר יושב בה. שנית כל, מדובר בחברות חדשות שרק מתחילות לעשות את צעדיהן הראשונים בשוק העבודה, עקב כך, ישנה מוטיבציה גבוהה יותר במיתוג החברה ופרסומה. בדרך כלל, מיתוג החברה נקבע ע"י עובדי החברה עצמם, חלקם הם גם ממקימי החברה, המיתוג מתאפיין בבחירת צבעים נועזים ובולטים. בחברות מסוג זה בהם יש מספר עובדים מצומצם ותחלופת תפקידים פחותה יותר, ישנה סביבת עבודה משפחתית ואחדות בין עובדיה, מה שמתבטא בקבלת החלטות משותפות ע"י כל עובדי החברה, מיתוג החברה פה אחד בעיצובים נועזים יותר אך פרקטיים כאחד ומתן פתרונות יצירתיים יותר.

סיכום

לסיכומו של דבר, קיימת חשיבות עליונה בבחירת סביבה משרדית מחודשת ומתחדשת לצד הנוחות. החדשנות תבוא לידי ביטוי באמצעים ואבזורים מתקדמים שיתאימו בצורה המדויקת ביותר לחברה, לDNA שלה ולערכיה, למשל, ע"י שימוש בצבעים בוהקים. בתכנון ועיצוב נכון, המשרדים ישדרו את צרכי העובדים והחברה בצורה המדויקת ביותר המקנה להם גאוות עבודה משותפת.

למידע נוסף השאירו פרטים