עיצוב משרדים קטנים

מהם ההבדלים המרכזיים בין עיצוב משרדים קטנים ובין משרדים גדולים יותר?

ההבדלים המרכזיים בתכנון ועיצוב משרד קטן לעומת משרד גדול, בא לידי ביטוי בשטח החלל, בפרקטיות ומתן פתרונות לאחסון. במשרדים קטנים או במשרדי-בית לרוב אין הפרדה בין שטח פרטי לציבורי מאחר והוא משותף. כלומר שטח המשרד הוא קטן והנסיבות לכך לא באמת משנות בין אם זה כלכלי, עסק חדש, עצמאיים או פינת חן באזור יקר ומרכזי כמו תל-אביב. ולכן, עיצוב ותכנון המשרד צריכים להיות פרקטיים ומינימליים וזאת כדי שתהיה את האפשרות לקיים באותו חלל ראיונות עבודה, פגישות עסקיות עם לקוחות או אפילו ישיבת צוות. הפתרון לפרקטיות הוא שימוש בכלי אחסון מותאמים לשטחים קטנים כגון: מדפים לגובה ולא לאורך/לרוחב, מגירות ושידות במקום ארונות ושימוש ברהיטים ותאורה שיוצרים תחושה ביתית ולא בהכרח הכי יקרים. לעומת זאת, במשרדים גדולים בהם ישנו שטח רחב וחללים נפרדים כמעט לכל עובד, העיצוב שם דגש על רהיטים גדולים ואביזרי נוי שלא בהכרח לצורך. היתרון בשימוש מעצב/ת פנים במשרדים קטנים היא היכולת ליצור במשרד תחושה חמימה, פרקטית ומזמינה.

מהם הכללים המרכזיים לעיצוב משרדים קטנים?

הכללים המרכזיים בעיצוב משרדים קטנים הוא במיתוג ועיצוב נכון של המשרד בהתאם לצרכי העסק. בעבר, היה נהוג לחשוב ששירותי אדריכל/ית ומעצב/ת פנים נחוצים רק למשרדים גדולים או בעלי יוקרה, אך לא כך הדבר. נראות המשרד היא משמעותית גם בעיניי הלקוח ולכן אין צורך להתפשר. מיתוג העסק הוא דבר חשוב מאוד כשמדובר על עיצוב פנים משרדים, שבין היתר, גם מושך לקוחות ולכן אין לייחס לו פחות חשיבות בגלל שהמשרד קטן או חדש. אזי, אל תתפשרו על מיתוג נכון גם אם אין לכך הרבה מקום במשרד.
בין אם מדובר על עיצוב משרדים לחברות הייטק או על עיצוב משרד עורכי דין , מיתוג נכון משמש את כל סוגי העסקים.
ובנושא אחר, עיצוב המשרד אינו חייב להסתכם בהוצאות גבוהות, כמו שהכרחי שהוא יהיה מאופיין בצורה מדויקת לצרכי הלקוח ובכך יחסוך מקום ויצור תחושה נעימה לשהות בה במשרד.

סיכום

כאשר הכל מסודר ועומד במקומו נעים וקל לגשת לכל פינה במשרד, לארח לקוחות או עובדים ולעבוד בצורה טובה ופרודוקטיבית יותר.

משרד מוזס אדריכלות ובינוי ערים מתכנן עשרות פרויקטים בנכסים קטנים אשר מצריכים מחשבה יצירתית ותכנון חלל אופטימלי.
צרו אתנו קשר עוד היום לקבלת דוגמאות והתרשמות מפרויקטים שתוכננו במשרד.

למידע נוסף השאירו פרטים